Stal Rzeszów z awansem do Salt Mine Cup 2024

Artykuł portalu Futbol Małopolska

 

Liczba rzeszowskich zespołów w Salt Mine Cup musi się zgadzać. Rok temu eliminacje do prestiżowego Salt Mine Cup wygrała Akademia Piłkarska WRS United Rzeszów, w tym roku batalię o jedyne wolne miejsce w w SMC2024 wywalczyła Stal Rzeszów

WRS rok temu wygrało eliminacje, ale w turnieju głównym nie zdołało wywalczyć awansu do Finału A i uplasowało się ostatecznie na 18.miejscu w gronie 24 uczestników. Jak poradzi sobie Stal Rzeszów? Czas pokaże. 

W niedzielę w Myślenicach, podopieczni Bartosza Złamańca bez większego problemu wygrali swoją grupę (grupę B) wysoko ogrywając ekipy z dolnych jej rejonów. Opór stawiały jedynie ekipy, które wraz ze Stalą uzyskały awans do Finału A (czyli pierwsze cztery ekipy w obu grup eliminacyjnych). Z grupy B obok Stali do Finału A awansowały jeszcze Nieciecza, Okocimski i Sportowiec.

 

Ciekawie wyglądała rywalizacja w grupie A, gdzie startował obrońca eliminacyjnego mistrzostwa sprzed roku - WRS United Rzeszów. I dość długo zanosiło się na to, że oba rzeszowskie teamy zdominują fazę grupową eliminacji. WRS dość długo śladem Stali w grupie B przewodził stawce ale w drugiej połowie zmagań rzeszowian zweryfikowali rywale z Krakowa, w komplecie ogrywając WRS. United Rzeszów pikowało w dół tabeli ale utrzymało się w czołowej czwórce tabeli i uzyskało awans do Finału A z czwartego miejsca. To jednak oznaczało bezpośrednie starcie derbowe z rozpędzoną Stalą Rzeszów już na etapie ćwierćfinału. 

Górą okazała się Stal i od awansu do turnieju głównego dzieliły ją już tylko dwa kroki.

A w półfinale obejrzeliśmy już pojedynki czterech zdecydowanie najsilniejszych w przekroju całego dnia zmagań ekip. To był ten moment rywalizacji, w którym oba pojedynki uznać należało za przedwczesny finał choć pewnego rodzaju niespodziankę sprawili gracze Sportowca Modlniczka, którzy w ćwierćfinale ograli Hutnika Kraków (mistrza grupy A), ale że nie był to przypadek pokazało to starcie półfinałowe. Podopieczni trenera Łukasza Rzepki po niezwykle zaciętym pojedynku zremisowanym z Niecieczą 1:1, wygrali konkurs rzutów karnych i awansowali do ścisłego finału!

Dotarła tam wspomniana w tytule relacji Stal Rzeszów, która wysoko pokonała Pasy 3:0 choć z przebiegu gry wynik uznać należy za nieco za wysoki. Ekipa Cracovii to kolejny obok Niecieczy czy Hutnika zespół, który poziomem sportowym na pewno zasługiwał na awans do ścisłego finału. Ale w finale zagrać mogły tylko dwie ekipy.

 

Stal Rzeszów i APN Sportowiec w wielkim finale stworzyły kapitalne widowisko. Nie było może okraszone gradem goli i festiwalem zwrotów akcji, ale niezwykle wysoki poziom indywidualnych umiejętności piłkarzy obu ekip, dryblingi, rulety a i wysoka dyscyplina zespołowa sprawiały, że losy pojedynku ważyły się do ostatnich sekund. 

Kluczowym momentem finału okazał się bajkowej urody gol Tomasza Jękota w 5 minucie. Trafił bowiem efektownie z rzutu wolnego w samo okienko bramki Sportowieca ale co ważne, uczynił to... z połowy boiska! Gol zrobił niemałe wrażenie na publice, kolegach z drużyny ale i szkoleniowcu Stali, który aż chwycił się za głowę. Walka o upragniony awans do SMC2024 trwała do ostatnich sekund. Sportowiec walczył, brnął ku odrobieniu strat ale brakowało kropki nad i. Gdy w końcówce postawił już wszystko na jedną kartę, niemal równo z gwizdkiem kończącym mecz gola na 0:2 zdobył Kamil Muskalski. I tak oto Stal Rzeszów sięgnęła po Mini Solne Trofeum (puchar wykonany z soli z Kopalni Soli w Wieliczce) zapewniając sobie przy okazji prawo walki o główne trofeum w turnieju Salt Mine Cup 2024, który rozegrany zostanie w maju. 

 

Rzeszowianie do domów pojechali ze złotymi medalami na szyi i upominkami od sponsora IZO Express - izolacje natryskowe pianką. 

 

Turniej rozgrywany był pod patronatem Burmistrza Myślenice Pana Jarosława Szlachetki.

 

więcej na FUTMAL.PL.

FOTO

Fundacji Mali Mistrzowie

FOTO

FUTBOL MAŁOPOLSKA

WYNIKI

ELIMINACJI DO SALTmineCUP2024

  1. pl
  2. en

jesteśmy na:

/fundacjamalimistrzowie
/fundacjamalimistrzowie
biuro.malimistrzowie
@FMalimistrzowie

NASI PARTNERZY

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​